Instruktoři

Kníže Svatopluk se rád obklopuje vzdělaným, moudrým a schopným dvořanstvem. Každý, i sebetitěrnější, prohřešek trestá, a tak se tým sem tam obmění (a medvědi kolem tvrze nají).

Káďa - Klára Ondříčková

Krutá borka z Malé Strany, pečící výborné bábovky a dealerující křížaly, mošty i jablka z rodinné produkce. Budoucí podnikatelka v oboru prodeje piknikových košů včetně náplně. Po britské zkušenosti au-pair se vrátila ke studiu Biologie. Tichá podpora roverů a rangers v Blaníku, největším středisku v ČR. Přestože toho mnoho nevypije, sušenka se z ní naštěstí ještě nestala.

Tarzan - Barbora Vrbová

Zástupkyně vedoucí jednoho olomouckého oddílu, taky se ve středisku občas snaží věnovat roverům. Většinu času tráví v parku špehováním všemožného ptactva za pomoci antény a dalekohledu. Kromě toho miluje zvěř a rostlinstvo všeho druhu, všemožný i nemožný pohyb, ráda peče štrůdly, hraje na flétnu a chodí s kamarády po kopcích.

Řízek - Jiří Jaroš

JSEM duše létající někde mezi nebem a zemí nesoucí 27let zkušeností různých forem a obsahů. Skautsky jsem se zrodil na Proseku, kde jsem 5let prezidentoval Roverské Banánové republice. Svatoplukovy Pruty jsem absolvoval v roce 2007 jako účastník, instruktorsky zde působím od roku 2011. Dokončuji Rekreologii na UP v Olomouci, zajímám se o psychologii, terapii, spiritualitu, vědomí a energii. Aktuálně pracuji v CK Kudrna a lesní školce Dúlek. Citová pohnutí přivádím na svět nejraději v básních. Učím se práci s rychlostí, citlivostí a nacházení Krásna. Radost mi dělá dynamický pohyb v přírodě, na skalách, ve vodě či na sněhu. Běhám a lezu. Hledám podstatu. Neuznávám umělé hranice. Hory jsou mým domovem. Taky ... a ještě ... a abych nezapomněl .... těším se na setkání

Ňemi - Tomáš Němec
Webmajstr

Kluk z perníkového města, co se nebojí výzev, rád chodí po divadelních (ne)prknech a nenechá jedinou bránici v klidu. Nemá rád olivy ani rajčata. Zato zbožnuje svého jezevčíka, počítače a nejrůznější tělohybné procesy.

Hruška - Kateřina Vrbová

Výchovná zpravodajka olomouckého okresu, snažící se všemožně podporovat a iniciovat tamní dění. Většinou buď předstírá, že studuje, nebo dělá, že nemá na nic čas. Jinak miluje bytí venku, běhání, chození a všemožný pohyb, zpěv a knihy, svoje přátele a skauting. A spoustu dalšího. Jejím největším problémem je, že ji baví tolik věcí, že neví, co by měla dělat dřív.

Kubikula - Jakub Pazdera

Ve skautu už jenom sem tam vymýšlí výpravy a tábory. Ač ho to táhne k outdooru, rád si zahraje divadlo a nebo na kytaru. Pokud se někdy Kníže Svatopluk rozhodne přidat prut "Cirkus" rozhodně se k němu přidá. Žonglování je totiž něco, pro co se narodil a nikdy ho to nepustí. Pokud sledujete Anime, nebo čtete mangu najdete v něm parťáka na dlouhé hodiny povídání.

Dobby - Jana Dobešová

Pardubačka bydlící v lese u Hradce Králové a studující biologii v Praze. Krom přejíždění z města do města zvládá lektorovat v ekocentru, průvodcovat v lesní školce a zpívat v různých slovanských jazycích. Skautské srdce ji drží u pardubického roverského kmene PARS.

Májka - Bára Ficková

Od všeho trochu a nic pořádně. Lehce zmatená bytost, kterou pokaždé nadchne něco dalšího a tak má zkušenost s instruktorováním na vůdcovském i rádcovském kurzu, zahraničními akcemi, vedením oddílu, studiem všech možných úrovní, uměním, náboženstvím, jazyky, cestováním a spoustou dalších věcí, co se zrovna mihly kolem.

Dany - Daniela Všetečková

Lehce střeštěná a rychle mluvící, vyrotlá za zdí, hladovou. Vedoucí světlušek a studentka sociální práce a teologie. Má ráda zvířenu všeho druhu a bubliny. Jo a taky seriály.

Oliva - Iva Truplová

Dívka z lesů a hájů poblíž Pardubic, momentálně bydlící v Brně v domečku podobném horské chatě. Poznáš ji podle sukně, zelené tašky přes rameno a červené lahve na vodu v ruce. Když ji potkáš, ráda se s Tebou obejme a popovídá si, nebo zatančí na neexistující hudbu. :)

Wokno - Magdaléna Troutnarová

Katolické děvče z kraje pískovcových bludišť, Broumovských stěn a stavebnice Merkur. V současné době se více nachází v Olomouci, kde studuje V0Š Caritas a CTMF na UPOL- obor Charitativní a sociální práce. Miluje přírodu, ráda přičichne snad k jakémukoliv sportu. Její vášní je swing, jazz a s tím spojený i Lindy Hop (který stále ještě neumí =/). V současnosti se více zajímá o globální rozvojové vzdělávání, které jí poskytuje nový rozhled a spoustu nových pálivých otázek v oblasti globálních problémů. Nepohrdne kvalitní hořkou čokoládou.

Lenka - Lenka Mánková

Nenávidí chaos, ale učí se s ním žít (pochopila, že to asi jinak nepůjde). Svůj čas tráví převážně ve Skautském institutu (k vidění hlavně u toustovače), na cestě do/ze školy + aspoň 1x týdně kdekoliv, kde je wi-fi. Mistryně v nezvládání stresu, přesvědčování se o uplatnitelnosti svého studujícího oboru, zoufalém smíchu a utahování si z ostatních pro svůj lepší pocit. Navzdory vědeckým studiím nejvyšších kapacit dokázala, že se umí pohybovat na třech místech ve stejnou dobu! Trpí nehynoucí láskou k přeplněným spojům MHD. Poznávací znamení - neurotický tik v pravém oku.

Martin - Martin Lach

Lenoch z předhůří Jeseníků, který se podílí na vedení jednoho olomouckého střediska. Studuje v Brně, má rád jídlo, spánek a občas se i pohne. Když něco dělá, závidí lidem co jsou v tom lepší.

Dodo - Prokop Laichter

Nenapravitelný zmatený obyvatel předměstí Pražského, hejsek a v současnosti prezident Roverské žižkovské republiky. Má rád zmrzlinu a nejčastěji ho můžete potkat ve Skautské institutu na Staromáku kde si užívá dobré kávy.

Mrňous - Jakub Štros

Vedoucí oddílu a roverského kemne na Praze 10, studující Fakultu dopravní ČVUT. Fotograf a cestovatel, taky trochu ajťák a barista. Užívám si dobré jídlo a pití a vůbec tak jako pohodku.

Plamínek - Zuzana Kvapilová

Vedoucí jednoho skautského střediska v Olomouci a studentka medicíny, která do svého napjatého časového rozvrhu vždycky ráda nacpe skautskou výpravu, hraní na kytaru s kamarády, frisbee, večer s deskovkami, výlet po horách, nebo jakoukoli jinou výzvu, kterou jí někdo nabídne.

Myška - Iveta Papežová

Vedoucí jednoho z náchodských oddílů, hráčka frisbee, co miluje pohyb, přírodu a tvoření. Studuje v Praze, ale když je hezky, nejradši vezme batoh na záda a vyrazí do hor. Nejlépe do míst, kam jiní lidé nechodí. Občas mívá sklony k zachraňování světa, díky čemuž se naučila nedělat si hlavu z neúspěchu. Ráda dělá radost jiným lidem.

Vláďa - Vladimír Bláha

Občas troubí z věže, jindy pomáhá s divadelním festivalem. V létě cestuje a je rád v lese a na horách... V Olomouci je doma, ale studuje v Brně. Vedení vlčat vyměnil za zástupcování střediskového vedoucího a rovery. Rád jí. Nemá rád jídlorejpaly, ale na druhou stranu po nich rád občas dojídá. Někdy zběsile tančí a chodí tak rychle jak mu to zrovna nálada dovolí. A když je zrovna pomalej den, tak to prostě rychle nejde...