Rád se ptáš? My rádi odpovídáme...

Pro koho jsou Svatoplukovy pruty?

Každá partička tří až šesti roverů a rangers ve věku 16-20(+) let si zaslouží jet na Svatoplukovy pruty. Nevadí, že nejste kmen. Stáří a struktura vašeho společenství nehraje roli. Spolevedení oddílu není překážkou. Stačí, že máte chuť prožívat rovering a přemýšlíte, jak ho skloubit s oddílovým, střediskovým a osobním životem.

Co přináší jednotlivé pruty Svatoplukových Prutů?

Pokud vám vrtá hlavou, proč je na webu věnováno Tvořivosti, Přírodě a Outdooru víc prostotu než jiným slovům, čtěte krátké vysvětlení. Jedním z našich cílů, je poskytnout co nejvíce inspirace, konkrétních příkladů a metodických podkladů každé z účastnických skupin. Proto se na část programů rozdělí, aby se pak každý mohl vrátit s něčím novým. Oblasti jednotlivých prutů jsou natolik rozličné, že si jistě vybere každý.

Jak se pracuje se skupinami, které na Svatoplukovy Pruty přijedou společně?

Důležitou součástí Svatoplukových prutů je individuální péče patronů o každou z účastnických skupin. Začíná už před samotným letním během a pokračuje až do podzimního víkendu. Patron se stává jakýmsi průvodcem, nabízí vnější pohled na věc a nejen své zkušenosti k nalezení ideálního fungování roverského společenství. Každá skupina si z kurzu odveze konkrétní výstup, jak vymyšlené řešení realizovat. Hledáme řešení opravdu na míru, proto si někteří odváží půlroční plán činnosti, projekt víkendové akce, průběh přijímacího rituálu a jiní třeba nápady, jak mezi sebou lépe komunikovat.

Co chceš vědět víc?

Je faktem, že Svatopluk má mlsný jazýček, a tak se díky tomu královsky nají nejen on, ale každý, kdo na jeho Tvrz zavítá. A nejen že potěšíte svoje chuťové pohárky, potěšíte i svoje oči. Krásné scenérie Třeboňska učarují každému.

Jaký přínos mají Svatoplukovy Pruty pro každého jedince?

I přes to, že jsou Svatoplukovy pruty kurzem pro skupiny, je část programů věnovaná každému zvlášť. Nabízíme účastníkům prostor k zastavení a zamyšlení se nad sebou samými. Nad svým dosavadním životem, postojem ke skautingu a roveringu i svému budoucímu směřování, cíli a sny. Krom toho atmosféra kurzu, nová přátelství a zajímavé zážitky jistě zafungují jako pěkné nakopnutí do dalšího působení v Junáku.

O čem Svatoplukovy Pruty ještě jsou?

Samozřejmě, že se snažíme minimálně otevřít víc témat. Můžete se těšit na několik bloků, diskuzí a workshopů zabývající se rozlišnými aktuálními, roverskými i celospolečenskými tématy. Prostoru ke sdílení názorů a zkušeností nejen mezi účastníky, ale i instruktory a také zajímavými hosty bude jistě dost.

Máš další otázky na Svatoplukovy Pruty?

Koukni se na celý web, jestli nenajdeš odpověď na jiném listu. Můžeš také prolistovat náš FB. Pokud je to potřeba, neváhej napsat na náš kontaktní e-mail.

Pro koho jsou Svatoplukovy pruty?
Co přináší jednotlivé pruty Svatoplukových Prutů?
Jak se pracuje se skupinami, které na Svatoplukovy Pruty přijedou společně?
Co chceš vědět víc?
Jaký přínos mají Svatoplukovy Pruty pro každého jedince?
O čem Svatoplukovy Pruty ještě jsou?
Máš další otázky na Svatoplukovy Pruty?